Vishay/Dale CMF552M2000FKBF
CMF552M2000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M2000FKBF
Brief Description
RES 2.2M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M2000FKBF.pdf
Availability of CMF552M2000FKBF
QUANTITY
CMF552M2000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M2000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF552M2000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M2000FKBF
Related LinksCMF552M, CMF552M2000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M2000FKBF Details Description
Related parts for CMF552M2000FKBF
IDC CABLE - HKR34H/AE34G/HPK34H datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 14-DIP datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 1 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf