Vishay/Dale CMF552M2600FHEA
CMF552M2600FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M2600FHEA
Brief Description
RES 2.26M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M2600FHEA.pdf
Availability of CMF552M2600FHEA
QUANTITY
CMF552M2600FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M2600FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF552M2600FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M2600FHEA
Related LinksCMF552M, CMF552M2600FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M2600FHEA Details Description
Related parts for CMF552M2600FHEA
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
LED LAMP 5V GRN FOR M2P INDICATR datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
KIT PERFORMANCE DEMO FOR ADS1198 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 305VAC RADIAL datasheet.pdf