Vishay/Dale CMF552M4300BEEK
CMF552M4300BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M4300BEEK
Brief Description
RES 2.43M OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M4300BEEK.pdf
Availability of CMF552M4300BEEK
QUANTITY
CMF552M4300BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M4300BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF552M4300BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.43M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M4300BEEK
Related LinksCMF552M, CMF552M4300BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M4300BEEK Details Description
Related parts for CMF552M4300BEEK
XFRMR LAMINATED 2.8VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 21POS R/A datasheet.pdf
DOUBLE COAT TAPE 1" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
R/W HEAD W/.5M CABLE datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
A22TK-2RL-01-02 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T SLD NONSHORT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 800MA AXIAL datasheet.pdf