Vishay/Dale CMF552M5000BHEK
CMF552M5000BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M5000BHEK
Brief Description
RES 2.5M OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M5000BHEK.pdf
Availability of CMF552M5000BHEK
QUANTITY
CMF552M5000BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M5000BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF552M5000BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.5M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M5000BHEK
Related LinksCMF552M, CMF552M5000BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M5000BHEK Details Description
Related parts for CMF552M5000BHEK
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 200 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 256CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.3A 110 MOHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-343 datasheet.pdf
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf