Vishay/Dale CMF552M8000GNEB
CMF552M8000GNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M8000GNEB
Brief Description
RES 2.8M OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M8000GNEB.pdf
Availability of CMF552M8000GNEB
QUANTITY
CMF552M8000GNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M8000GNEB
Internal Part NumberEIS-CMF552M8000GNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M8000GNEB
Related LinksCMF552M, CMF552M8000GNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M8000GNEB Details Description
Related parts for CMF552M8000GNEB
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 45MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
CONN MINI SMB JACK 75 OHM PCB datasheet.pdf
IC VOLT TRANSLATOR 24-TSSOP datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.15W VESM datasheet.pdf
TOOL DIE SET TERMINAL 5AWG datasheet.pdf