Vishay/Dale CMF55309R00DHEB
CMF55309R00DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55309R00DHEB
Brief Description
RES 309 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55309R00DHEB.pdf
Availability of CMF55309R00DHEB
QUANTITY
CMF55309R00DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55309R00DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55309R00DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55309R00DHEB
Related LinksCMF5530, CMF55309R00DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55309R00DHEB Details Description
Related parts for CMF55309R00DHEB
CAP TRIMMER 1.25-2.3PF 100V TH datasheet.pdf
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.1KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 23KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1KV P90 2325 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf