Vishay/Dale CMF5530K000BEEK
CMF5530K000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530K000BEEK
Brief Description
RES 30K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530K000BEEK.pdf
Availability of CMF5530K000BEEK
QUANTITY
CMF5530K000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530K000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5530K000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530K000BEEK
Related LinksCMF5530, CMF5530K000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530K000BEEK Details Description
Related parts for CMF5530K000BEEK
CONN HDR BRKWAY 8POS 2MM 30GOLD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.3A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
USSD 5000 4GB SLC LP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
HOSE SYSTEM 1/4 IN LINE VALVE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf