Vishay/Dale CMF5530K100BERE
CMF5530K100BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530K100BERE
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530K100BERE.pdf
Availability of CMF5530K100BERE
QUANTITY
CMF5530K100BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530K100BERE
Internal Part NumberEIS-CMF5530K100BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530K100BERE
Related LinksCMF5530, CMF5530K100BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530K100BERE Details Description
Related parts for CMF5530K100BERE
IC MOSFET DRIVER 2A HS 8MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RING AVIKRIMP (C-501-12) datasheet.pdf
4GB DDR3 CLASS 2 EXT TEMP ROHS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf