Vishay/Dale CMF5530K625FKBF
CMF5530K625FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530K625FKBF
Brief Description
RES 30.625K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530K625FKBF.pdf
Availability of CMF5530K625FKBF
QUANTITY
CMF5530K625FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530K625FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5530K625FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.625k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530K625FKBF
Related LinksCMF5530, CMF5530K625FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530K625FKBF Details Description
Related parts for CMF5530K625FKBF
RESISTOR KIT 10K-97.6K 1/8W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 76MA 4.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD80 datasheet.pdf
DC 7ROW RTM MULTIGIG RT datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf