Vishay/Dale CMF5530K900BEBF
CMF5530K900BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530K900BEBF
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530K900BEBF.pdf
Availability of CMF5530K900BEBF
QUANTITY
CMF5530K900BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530K900BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5530K900BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530K900BEBF
Related LinksCMF5530, CMF5530K900BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530K900BEBF Details Description
Related parts for CMF5530K900BEBF
BLANKING PLUG SQUARE 1.38" datasheet.pdf
CONN PLUG IDC 50POS CABLE ASSY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MODULE DRMOS 50A 40-PQFN datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf