Vishay/Dale CMF5530K900FKEK
CMF5530K900FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530K900FKEK
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530K900FKEK.pdf
Availability of CMF5530K900FKEK
QUANTITY
CMF5530K900FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530K900FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5530K900FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530K900FKEK
Related LinksCMF5530, CMF5530K900FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530K900FKEK Details Description
Related parts for CMF5530K900FKEK
MODULE PWR ENTRY FUSE 250V datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD 16POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf