Vishay/Dale CMF5530R000FEBF
CMF5530R000FEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530R000FEBF
Brief Description
RES 30 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530R000FEBF.pdf
Availability of CMF5530R000FEBF
QUANTITY
CMF5530R000FEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530R000FEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5530R000FEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530R000FEBF
Related LinksCMF5530, CMF5530R000FEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530R000FEBF Details Description
Related parts for CMF5530R000FEBF
IC 4-BIT BUS SW 2-PORT 16-QSOP datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.5V SNT-4A datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 15NS 52PLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF UP datasheet.pdf
680UF 63V 16X20MM 105C 3000H datasheet.pdf