Vishay/Dale CMF5530R000FKR639
CMF5530R000FKR639 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530R000FKR639
Brief Description
RES 30 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530R000FKR639.pdf
Availability of CMF5530R000FKR639
QUANTITY
CMF5530R000FKR639 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530R000FKR639
Internal Part NumberEIS-CMF5530R000FKR639
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530R000FKR639
Related LinksCMF5530R, CMF5530R000FKR639 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530R000FKR639 Details Description
Related parts for CMF5530R000FKR639
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS GLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 910MA 64 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SIZE 20, CLASS D, JUNCTION MODUL datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf