Vishay/Dale CMF5530R100FHEB
CMF5530R100FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530R100FHEB
Brief Description
RES 30.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530R100FHEB.pdf
Availability of CMF5530R100FHEB
QUANTITY
CMF5530R100FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530R100FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5530R100FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530R100FHEB
Related LinksCMF5530, CMF5530R100FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530R100FHEB Details Description
Related parts for CMF5530R100FHEB
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 324 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 150MW 0603 datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.69K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 5.5VOUT 100W datasheet.pdf
SGE-245-4-3050L 07000M SFTY EDGE datasheet.pdf
IIOC TERMINATION/CUT-OFF datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 5V FLATPACK datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf