Vishay/Dale CMF5530R900DHEB
CMF5530R900DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530R900DHEB
Brief Description
RES 30.9 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530R900DHEB.pdf
Availability of CMF5530R900DHEB
QUANTITY
CMF5530R900DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530R900DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5530R900DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530R900DHEB
Related LinksCMF5530, CMF5530R900DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530R900DHEB Details Description
Related parts for CMF5530R900DHEB
RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
KIT EVAL LM3S11968 CODE COMPOSER datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 OPEN SN/PB datasheet.pdf
RES 48.1 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
500W 6Ux4HP DC/DC CompactPCI Power Supply datasheet.pdf