Vishay/Dale CMF55320R00CHEA
CMF55320R00CHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55320R00CHEA
Brief Description
RES 320 OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF55320R00CHEA.pdf
Availability of CMF55320R00CHEA
QUANTITY
CMF55320R00CHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55320R00CHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55320R00CHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)320
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55320R00CHEA
Related LinksCMF5532, CMF55320R00CHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55320R00CHEA Details Description
Related parts for CMF55320R00CHEA
CONN BASE SIDE ENTRY SZ9 PG29 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TERM SPADE TONGUE 16-14AWG #8 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A .100 15GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 49 I/O 68QFN datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN ZIG-ZAG ZIF 35POS GOLD datasheet.pdf