Vishay/Dale CMF55324K00DHBF
CMF55324K00DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55324K00DHBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 324K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55324K00DHBF.pdf
Availability of CMF55324K00DHBF
QUANTITY
CMF55324K00DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55324K00DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF55324K00DHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55324K00DHBF
Related LinksCMF5532, CMF55324K00DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55324K00DHBF Details Description
Related parts for CMF55324K00DHBF
Crystal 24.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
DSUB 44POS SOCKET CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 950MA 140 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 5A QC datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 311.04MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf