Vishay/Dale CMF55324K00FKBF
CMF55324K00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55324K00FKBF
Brief Description
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55324K00FKBF.pdf
Availability of CMF55324K00FKBF
QUANTITY
CMF55324K00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55324K00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF55324K00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55324K00FKBF
Related LinksCMF5532, CMF55324K00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55324K00FKBF Details Description
Related parts for CMF55324K00FKBF
PHOTOTRANSISTOR NPN 890NM TO-18 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 200MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
8322C108 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE BLK 8" AMB datasheet.pdf