Vishay/Dale CMF55328K00BEEB
CMF55328K00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55328K00BEEB
Brief Description
RES 328K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55328K00BEEB.pdf
Availability of CMF55328K00BEEB
QUANTITY
CMF55328K00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55328K00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55328K00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)328k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55328K00BEEB
Related LinksCMF5532, CMF55328K00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55328K00BEEB Details Description
Related parts for CMF55328K00BEEB
CAP FILM 0.68UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MUX TRIPLE 2:1 ECL 20-SOIC datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 20NS 28DIP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT SKT datasheet.pdf