Vishay/Dale CMF55328K00BERE
CMF55328K00BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55328K00BERE
Brief Description
RES 328K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55328K00BERE.pdf
Availability of CMF55328K00BERE
QUANTITY
CMF55328K00BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55328K00BERE
Internal Part NumberEIS-CMF55328K00BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)328k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55328K00BERE
Related LinksCMF5532, CMF55328K00BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55328K00BERE Details Description
Related parts for CMF55328K00BERE
CONN HEADER 19POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 3/8 UNF 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
TRANSFORMER LINE 1.33:1 270UH datasheet.pdf
CONN N PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR 14A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN HDR 61POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf