Vishay/Dale CMF5532K000BEEA70
CMF5532K000BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5532K000BEEA70
Brief Description
RES 32K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5532K000BEEA70.pdf
Availability of CMF5532K000BEEA70
QUANTITY
CMF5532K000BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5532K000BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5532K000BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5532K000BEEA70
Related LinksCMF5532K, CMF5532K000BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5532K000BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5532K000BEEA70
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MCU 8BIT 32KB FLASH/ROM 64-LQFP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 215mA (Switch) Backlight SOT-23-5 datasheet.pdf
OPTOISO 4KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 176TQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf