Vishay/Dale CMF5532K000BERE70
CMF5532K000BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5532K000BERE70
Brief Description
RES 32K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5532K000BERE70.pdf
Availability of CMF5532K000BERE70
QUANTITY
CMF5532K000BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5532K000BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF5532K000BERE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5532K000BERE70
Related LinksCMF5532K, CMF5532K000BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5532K000BERE70 Details Description
Related parts for CMF5532K000BERE70
IC ADC 12BIT 2CHAN SRL 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PF MALE SIGNAL LCP 96MM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
IC FSK TXRX MULTI-CHANNEL 32-QFN datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 10 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IGBT MODULE 1200V 20A HEX datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf