Vishay/Dale CMF5532K000DHR6
CMF5532K000DHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5532K000DHR6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5532K000DHR6.pdf
Availability of CMF5532K000DHR6
QUANTITY
CMF5532K000DHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5532K000DHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5532K000DHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5532K000DHR6
Related LinksCMF5532, CMF5532K000DHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5532K000DHR6 Details Description
Related parts for CMF5532K000DHR6
RES SMD 0.2 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 27.2VC DO15 datasheet.pdf
IC REG BOOST 3V 0.4A SYNC SC70-6 datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 6A SYNC 24VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HAN PNEUMATIC CONTACT MALE 1,6 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO-220-3 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf