Vishay/Dale CMF55330R00FHEK
CMF55330R00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55330R00FHEK
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55330R00FHEK.pdf
Availability of CMF55330R00FHEK
QUANTITY
CMF55330R00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55330R00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55330R00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55330R00FHEK
Related LinksCMF5533, CMF55330R00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55330R00FHEK Details Description
Related parts for CMF55330R00FHEK
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CHOKE COIL COMMON MODE 120MA SMD datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 0.25W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
UMM5-1100-0480 SAFETY MAT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf