Vishay/Dale CMF55330R00JKEK
CMF55330R00JKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55330R00JKEK
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55330R00JKEK.pdf
Availability of CMF55330R00JKEK
QUANTITY
CMF55330R00JKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55330R00JKEK
Internal Part NumberEIS-CMF55330R00JKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55330R00JKEK
Related LinksCMF5533, CMF55330R00JKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55330R00JKEK Details Description
Related parts for CMF55330R00JKEK
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOBBIN TAB .016 datasheet.pdf
CONN RCPT 19P INLINE PIN SLD datasheet.pdf
RAISED FLOOR AIR SEALING GROMMET datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 12V RED datasheet.pdf
DIODE GP 10KV 500MA AXIAL datasheet.pdf