Vishay/Dale CMF55330R00JKR6
CMF55330R00JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55330R00JKR6
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55330R00JKR6.pdf
Availability of CMF55330R00JKR6
QUANTITY
CMF55330R00JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55330R00JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF55330R00JKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55330R00JKR6
Related LinksCMF5533, CMF55330R00JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55330R00JKR6 Details Description
Related parts for CMF55330R00JKR6
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 72MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 0.5% 3W 3637 datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 3A SOD64 datasheet.pdf