Vishay/Dale CMF55332R00FHEA
CMF55332R00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55332R00FHEA
Brief Description
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55332R00FHEA.pdf
Availability of CMF55332R00FHEA
QUANTITY
CMF55332R00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55332R00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55332R00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55332R00FHEA
Related LinksCMF5533, CMF55332R00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55332R00FHEA Details Description
Related parts for CMF55332R00FHEA
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
MINITEK 2MM CTW HOUS SR W/CKEY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC MCU ARM 3MB FLASH 337BGA datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MULTIFIT MK2ST-ST8P datasheet.pdf
SPACER MSS-RFS SER 2MM 1=25PCS datasheet.pdf