Vishay/Dale CMF5533K200BEEA70
CMF5533K200BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533K200BEEA70
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533K200BEEA70.pdf
Availability of CMF5533K200BEEA70
QUANTITY
CMF5533K200BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533K200BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5533K200BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533K200BEEA70
Related LinksCMF5533K, CMF5533K200BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533K200BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5533K200BEEA70
RES SMD 22.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EXPRESSCARD/34 MODULE BOTTM datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.5A SYNC 8WSON datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.1A 117 MOHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC datasheet.pdf