Vishay/Dale CMF5533K200FEEB
CMF5533K200FEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533K200FEEB
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533K200FEEB.pdf
Availability of CMF5533K200FEEB
QUANTITY
CMF5533K200FEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533K200FEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5533K200FEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)