Vishay/Dale CMF5533R200BEEA
CMF5533R200BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533R200BEEA
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533R200BEEA.pdf
Availability of CMF5533R200BEEA
QUANTITY
CMF5533R200BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533R200BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5533R200BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533R200BEEA
Related LinksCMF5533, CMF5533R200BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533R200BEEA Details Description
Related parts for CMF5533R200BEEA
CONTACT IC SOCKET .015-.025" AU datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC AMP TRPL VIDEO OUT 9-SIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 459K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf