Vishay/Dale CMF5533R200DHR6
CMF5533R200DHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533R200DHR6
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533R200DHR6.pdf
Availability of CMF5533R200DHR6
QUANTITY
CMF5533R200DHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533R200DHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5533R200DHR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533R200DHR6
Related LinksCMF5533, CMF5533R200DHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533R200DHR6 Details Description
Related parts for CMF5533R200DHR6
RES 240 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
CONN HDR 82POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
DIN-SIGNAL B064MS-3 0C1-1 datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 10W DO213AB datasheet.pdf