Vishay/Dale CMF5533R200FKBF39
CMF5533R200FKBF39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533R200FKBF39
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533R200FKBF39.pdf
Availability of CMF5533R200FKBF39
QUANTITY
CMF5533R200FKBF39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533R200FKBF39
Internal Part NumberEIS-CMF5533R200FKBF39
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533R200FKBF39
Related LinksCMF5533R, CMF5533R200FKBF39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533R200FKBF39 Details Description
Related parts for CMF5533R200FKBF39
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS .156 datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
VARISTOR 184V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 16 POS datasheet.pdf