Vishay/Dale CMF5534K000CEBF
CMF5534K000CEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5534K000CEBF
Brief Description
RES 34K OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF5534K000CEBF.pdf
Availability of CMF5534K000CEBF
QUANTITY
CMF5534K000CEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5534K000CEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5534K000CEBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5534K000CEBF
Related LinksCMF5534, CMF5534K000CEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5534K000CEBF Details Description
Related parts for CMF5534K000CEBF
CONN TERM BLOCK 2POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
IC HOUSEKEEPING 3.3/5/12V 14SOIC datasheet.pdf
IC BUS BUFFER QD N-INV 14SOEIAJ datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 13 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GDT 470V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.2A 14V datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 31POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf