Vishay/Dale CMF5534K800BHEA
CMF5534K800BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5534K800BHEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5534K800BHEA.pdf
Availability of CMF5534K800BHEA
QUANTITY
CMF5534K800BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5534K800BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5534K800BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5534K800BHEA
Related LinksCMF5534, CMF5534K800BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5534K800BHEA Details Description
Related parts for CMF5534K800BHEA
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
KIT EVAL MULTLIMODE FAST ETHERNT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
FAIRLEAD - NITRILE datasheet.pdf
17 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf