Vishay/Dale CMF5534R800DHRE
CMF5534R800DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5534R800DHRE
Brief Description
RES 34.8 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5534R800DHRE.pdf
Availability of CMF5534R800DHRE
QUANTITY
CMF5534R800DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5534R800DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5534R800DHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5534R800DHRE
Related LinksCMF5534, CMF5534R800DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5534R800DHRE Details Description
Related parts for CMF5534R800DHRE
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP VIN+11 8SOIC datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
RES 54.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf