Vishay/Dale CMF5535K700BHEB
CMF5535K700BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5535K700BHEB
Brief Description
RES 35.7K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5535K700BHEB.pdf
Availability of CMF5535K700BHEB
QUANTITY
CMF5535K700BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5535K700BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5535K700BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5535K700BHEB
Related LinksCMF5535, CMF5535K700BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5535K700BHEB Details Description
Related parts for CMF5535K700BHEB
IC BUFFER TRPL NON-INV SM8 datasheet.pdf
IC BATT MON TRPL 5% 12TQFN datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W datasheet.pdf
IC TEMP MONITOR 2CH PWM 20-QSOP datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf