Vishay/Dale CMF55365K00BHEA
CMF55365K00BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55365K00BHEA
Brief Description
RES 365K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55365K00BHEA.pdf
Availability of CMF55365K00BHEA
QUANTITY
CMF55365K00BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55365K00BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55365K00BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55365K00BHEA
Related LinksCMF5536, CMF55365K00BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55365K00BHEA Details Description
Related parts for CMF55365K00BHEA
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220K OHM 8SIP datasheet.pdf
CABLE CLAMPING RAIL KEL 24/5 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 70mA Backlight 8-TDFN (2x3) datasheet.pdf
IC DAC 24BIT SER 28-SSOP datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ SLOW PULSE datasheet.pdf
50+50 DIL PIN HDR datasheet.pdf
TRIM KIT FOR ( 2 ) UM 4830 MATS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Backlight 16-SOIC datasheet.pdf
PF 256M-BIT 4KB UNIFORM SECTOR datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf