Vishay/Dale CMF55370K00BEEB70
CMF55370K00BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55370K00BEEB70
Brief Description
RES 370K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55370K00BEEB70.pdf
Availability of CMF55370K00BEEB70
QUANTITY
CMF55370K00BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55370K00BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF55370K00BEEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)370k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55370K00BEEB70
Related LinksCMF55370, CMF55370K00BEEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55370K00BEEB70 Details Description
Related parts for CMF55370K00BEEB70
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 64POS R/A datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 493 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
MICRO 25C S 10" WHT JACKS datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SSD M.2 2260 H200-M 256GB ET MLC datasheet.pdf
330UF 25V 8X11,5 datasheet.pdf