Vishay/Dale CMF5537K400BHEA
CMF5537K400BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5537K400BHEA
Brief Description
RES 37.4K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5537K400BHEA.pdf
Availability of CMF5537K400BHEA
QUANTITY
CMF5537K400BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5537K400BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5537K400BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5537K400BHEA
Related LinksCMF5537, CMF5537K400BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5537K400BHEA Details Description
Related parts for CMF5537K400BHEA
RES SMD 34.8 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 10ppm 7.2pF 80 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 250V 600A F SER datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 3/4X2" datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 20% 305VAC RAD datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-7 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
EMI FILTER BEADS 52 OHM 1610MA 2 datasheet.pdf