Vishay/Dale CMF5537K400DHEB
CMF5537K400DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5537K400DHEB
Brief Description
RES 37.4K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5537K400DHEB.pdf
Availability of CMF5537K400DHEB
QUANTITY
CMF5537K400DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5537K400DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5537K400DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5537K400DHEB
Related LinksCMF5537, CMF5537K400DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5537K400DHEB Details Description
Related parts for CMF5537K400DHEB
FIXED IND 56UH 1.6A 135 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V RED datasheet.pdf
RES 82 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DL 1GSPS 56VFQFPN datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf
CIR 19C 19#16 FR PIN RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf