Vishay/Dale CMF5538K000BEBF
CMF5538K000BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5538K000BEBF
Brief Description
RES 38K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5538K000BEBF.pdf
Availability of CMF5538K000BEBF
QUANTITY
CMF5538K000BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5538K000BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5538K000BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5538K000BEBF
Related LinksCMF5538, CMF5538K000BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5538K000BEBF Details Description
Related parts for CMF5538K000BEBF
CONN RECPT/CAP 9POS UMNL-II 2PC datasheet.pdf
SSD 40GB 2.5" SATA datasheet.pdf
DOOR ECONOGLAS 19" LOCKING datasheet.pdf
BOX PLSTC AMD/CL 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
MOTOR CABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf