Vishay/Dale CMF55392K00FEBF
CMF55392K00FEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55392K00FEBF
Brief Description
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55392K00FEBF.pdf
Availability of CMF55392K00FEBF
QUANTITY
CMF55392K00FEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55392K00FEBF
Internal Part NumberEIS-CMF55392K00FEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55392K00FEBF
Related LinksCMF5539, CMF55392K00FEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55392K00FEBF Details Description
Related parts for CMF55392K00FEBF
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN COVER STR RELIEF 19POS .156 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 15MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 235MA 1.7 OHM datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FF1738 MECHANICAL SAMPLE datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
3900UF 63V 30X40 85C SI datasheet.pdf