Vishay/Dale CMF55392R00BHEB
CMF55392R00BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55392R00BHEB
Brief Description
RES 392 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55392R00BHEB.pdf
Availability of CMF55392R00BHEB
QUANTITY
CMF55392R00BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55392R00BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55392R00BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55392R00BHEB
Related LinksCMF5539, CMF55392R00BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55392R00BHEB Details Description
Related parts for CMF55392R00BHEB
CONN HEADER 11POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
NAIL HARNESS .063DIA 1.25" PKG10 datasheet.pdf