Vishay/Dale CMF5539K200FHEK
CMF5539K200FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5539K200FHEK
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5539K200FHEK.pdf
Availability of CMF5539K200FHEK
QUANTITY
CMF5539K200FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5539K200FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5539K200FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5539K200FHEK
Related LinksCMF5539, CMF5539K200FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5539K200FHEK Details Description
Related parts for CMF5539K200FHEK
DIODE ZENER 6V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
PNL MNT 20MA GREEN W/WIRE 6" datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf