Vishay/Dale CMF5539R200BEEB
CMF5539R200BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5539R200BEEB
Brief Description
RES 39.2 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5539R200BEEB.pdf
Availability of CMF5539R200BEEB
QUANTITY
CMF5539R200BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5539R200BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5539R200BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5539R200BEEB
Related LinksCMF5539, CMF5539R200BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5539R200BEEB Details Description
Related parts for CMF5539R200BEEB
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 1206 datasheet.pdf
PWR SPLY BRD MNT 24V 0.23A 5W datasheet.pdf
MODEM SOCKET CDMA 800/1900 5V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A SOT23-6 datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf