Vishay/Dale CMF5539R200BERE70
CMF5539R200BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5539R200BERE70
Brief Description
RES 39.2 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5539R200BERE70.pdf
Availability of CMF5539R200BERE70
QUANTITY
CMF5539R200BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5539R200BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF5539R200BERE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5539R200BERE70
Related LinksCMF5539R, CMF5539R200BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5539R200BERE70 Details Description
Related parts for CMF5539R200BERE70
PHONO JACK 4POS R/A WHITE/RED datasheet.pdf
RES 22M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL datasheet.pdf
IC ADC 16B SER/PAR 250KSPS 48QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 16-HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.012 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf