Vishay/Dale CMF553K3200BEEK
CMF553K3200BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K3200BEEK
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K3200BEEK.pdf
Availability of CMF553K3200BEEK
QUANTITY
CMF553K3200BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K3200BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF553K3200BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K3200BEEK
Related LinksCMF553K, CMF553K3200BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K3200BEEK Details Description
Related parts for CMF553K3200BEEK
CAP ALUM 4.7UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN HERMAPHRODITIC 10POS T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
LED RED/YLW DIFFUSED 3MM RND T/H datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 17POS datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 3POS SMT 6MM datasheet.pdf