Vishay/Dale CMF553K3200DHEB
CMF553K3200DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K3200DHEB
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K3200DHEB.pdf
Availability of CMF553K3200DHEB
QUANTITY
CMF553K3200DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K3200DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF553K3200DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K3200DHEB
Related LinksCMF553K, CMF553K3200DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K3200DHEB Details Description
Related parts for CMF553K3200DHEB
BALUN 2400-2500 MHZ 50/50 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK LINK REPLICATOR HDTV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 33K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 500' datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 650MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf