Vishay/Dale CMF553K3200FKEB
CMF553K3200FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K3200FKEB
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K3200FKEB.pdf
Availability of CMF553K3200FKEB
QUANTITY
CMF553K3200FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K3200FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF553K3200FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesCMF
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K3200FKEB
Related LinksCMF553K, CMF553K3200FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K3200FKEB Details Description
Related parts for CMF553K3200FKEB
OPTOCOUPLER SGL TRANS OUT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK INV -5V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF 5V DIP datasheet.pdf