Vishay/Dale CMF553K4000BHEA
CMF553K4000BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF553K4000BHEA
Brief Description
RES 3.4K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF553K4000BHEA.pdf
Availability of CMF553K4000BHEA
QUANTITY
CMF553K4000BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF553K4000BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF553K4000BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF553K4000BHEA
Related LinksCMF553K, CMF553K4000BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF553K4000BHEA Details Description
Related parts for CMF553K4000BHEA
CONN RCPT .100" 8POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 3NS 256FTBGA datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 6.96NS 132CSBGA datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 BK 6"PC datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf